Femeia de azi
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Femeia de azi

Discutii despre moda, familie, beauty, sanatate, casa, gradina..etc
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Frumuseţe fără riscuri

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
flori82
MODERATOR
MODERATOR
flori82


Mesaje : 186
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Teleorman

Frumuseţe fără riscuri Empty
MesajSubiect: Frumuseţe fără riscuri   Frumuseţe fără riscuri I_icon_minitimeVin Apr 30, 2010 6:13 pm

Preocuparea pentru frumuseţe se reflectă în ţările dezvoltate şi prin răspândirea saloanelor de frumuseţe şi prin solicitarea din partea clientelei de sex feminin a diverselor proceduri pentru menţinerea sau refacerea frumuseţii. Eficienţa şi costurile acestor tratamente sunt desigur discutabile dar, mai important, reprezentantele sexului frumos trebuie să fie conştiente de existenţa unor riscuri ce se asociază cu unele tratamente. Există studii care atrag atenţia asupra faptului că unele tratamente pentru frumuseţe contribuie semnificativ la răspândirea hepatitei virale de tip B şi C. Printre procedurile supuse observaţiei se numără unele intervenţii radicale ca tatuajele sau piercing-ul, dar şi proceduri considerate obişnuite cum ar fi manichiura, pedichiura şi bărbieritul. Calculele estimative au arătat că aproape 15% dintre toate cazurile de hepatită virală de tip B şi 11,5% dintre cazurile de hepatită virală de tip C apărute la persoane care nu recurg la droguri cu administrare intravenoasă şi cărora nu li s-a făcut transfuzie de sânge, pot fi atribuite tratamentelor de frumuseţe. Riscul cel mai mare de transmitere a infecţiilor cu virusul hepatitei de tip B şi C sunt asociate cu bărbieritul şi tatuajele. Cercetătorii italieni consideră că anumite tratamente de frumuseţe joacă un rol important în răspândirea virusului hepatitei B şi C în Italia.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Frumuseţe fără riscuri Empty
MesajSubiect: Re: Frumuseţe fără riscuri   Frumuseţe fără riscuri I_icon_minitimeSam Mai 01, 2010 1:40 am

Mare adevar in acest articol, asa este,exista si riscuri, ne putem imbolnavi de fel si fel de boli.
Sus In jos
mery.mary
O fata super
O fata super
mery.mary


Mesaje : 135
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 38
Localizare : timisoara

Frumuseţe fără riscuri Empty
MesajSubiect: Re: Frumuseţe fără riscuri   Frumuseţe fără riscuri I_icon_minitimeLun Mai 10, 2010 4:42 am

daa asa eee doamne feresteee
Sus In jos
ela101
O fata super
O fata super



Mesaje : 1
Data de inscriere : 16/12/2010

Frumuseţe fără riscuri Empty
MesajSubiect: Re: Frumuseţe fără riscuri   Frumuseţe fără riscuri I_icon_minitimeJoi Dec 16, 2010 8:25 pm

Hello. Saptamana trecuta am fost la un party si aveam pielea super alba asa ca imi trebuia ceva rapid care sa ma salveze. Am citit pe net despre Sun Make Up, e o tehnologie noua de bronzare fara raze ultraviolete. In sfarsit, am vazut ca tehnologia e disponibila la Chocolate the Tanning Bar, un salon de bronzat din Dorobanti, care are si cafenea. Si am baut o ciocolata cat asteptam... mmmm. Super buna. Sa va povestesc de bronz. Am intrat intr-o cabina in care am stat aprox 45 de min, nu mi-a lasat nicio pata, nu a avut miros urat, iar pigmentul inca nu s-a dus de tot si a trecut aproape o saptamana. Iar acum am vazut ca au lansat si concurs pe Facebook prin care poti sa castigi 3 sedinte Sun Make Up. Concursul e aici: www.facebook.com/ChocolateTheTanningBar . Eu am fost super multumita asa ca va recomand Sun Make Up
Sus In jos
Continut sponsorizat





Frumuseţe fără riscuri Empty
MesajSubiect: Re: Frumuseţe fără riscuri   Frumuseţe fără riscuri I_icon_minitime

Sus In jos
 
Frumuseţe fără riscuri
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Trucuri de frumusete cu bere
» Celulita - boală sau defect de frumuseţe?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Femeia de azi :: Prima categorie :: Femeia moderna :: Moda &Beauty-
Mergi direct la: