Femeia de azi
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Femeia de azi

Discutii despre moda, familie, beauty, sanatate, casa, gradina..etc
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Ce sa port in aceasta primavara?

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator




Ce sa port in aceasta primavara? Empty
MesajSubiect: Ce sa port in aceasta primavara?   Ce sa port in aceasta primavara? I_icon_minitimeLun Apr 12, 2010 2:04 am

Designerii din moda si-au propus ca in 2010 sa readuca in atentia femeilor rochiile, acestea fiind prezentate ca un "must-have" pentru colectia fiecarei femei care vrea sa fie in trend cu moda.

Revenirea rochiilor retro?!
Va mai amintiti de anii 50-60-70? Nu este nici o problema va va aminti de ei rochiile metalice, croite simplu; sau, daca vreti sa mergeti putin mai departe, puteti sa purtati rochii lungi, vaporoase in aceasta primavara, bineinteles, daca vremea va fi calda. Rochiile scurte si de ce nu, putin transparente, spun designerii ca vor face furori in zilele toride ale verii 2010.

Asa cum am mai spus, fiind intr-un an retro, rochiile asimetrice, brodate in culori calde, tropicale sunt binevenite pentru a fi purtate, materialul folosit pentru croiala rochiilor modei 2010 fiind matasea care aduce o nota de eleganta si totodata, daca este scurta pune in evidenta frumusetea picioarelor. Modelul de rochii pentru moda in 2010 este simplu, chiar daca sunt folosite culori calde, potrivite pentru petrecerile de vara care dureaza putin mai mult in noapte.

In ceea ce priveste accesoriile, fiind intr-un an in care moda retro e hot, lanturile imense, curelele late prinse direct sub bust. Daca vreti, puteti sa prindeti rochiile purtate de voi intr-o bentita sau sa-i dati un guler victorian. Nu uitati, daca aveti nasturi in modelul de rochie purtat in 2010, acestea trebuie sa fie neaparat luciosi, stralucitori
Sus In jos
mery.mary
O fata super
O fata super
mery.mary


Mesaje : 135
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 38
Localizare : timisoara

Ce sa port in aceasta primavara? Empty
MesajSubiect: Re: Ce sa port in aceasta primavara?   Ce sa port in aceasta primavara? I_icon_minitimeJoi Apr 15, 2010 6:52 pm

purtamm ce avem in casaa si mai cee cumpara si noi cate cevaa mov este culoare anul acaesta in topp
Sus In jos
flori82
MODERATOR
MODERATOR
flori82


Mesaje : 186
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Teleorman

Ce sa port in aceasta primavara? Empty
MesajSubiect: Re: Ce sa port in aceasta primavara?   Ce sa port in aceasta primavara? I_icon_minitimeJoi Apr 15, 2010 11:52 pm

Are dreptate mery... Mai purtăm şi ce avem , mai şi cumpărăm câte ceva dacă ne mai vine rândul... Eu cred că e mai important să porţi o haină care-ţi vine bine, care te avantajează, să fie curată ... nu neapărat la modă... Moda se schimbă mereu, mereu... noi să fim sănătoşi ...
Sus In jos
ioanaa2
O fata super
O fata super
ioanaa2


Mesaje : 118
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : jud arad loc iratos

Ce sa port in aceasta primavara? Empty
MesajSubiect: Re: Ce sa port in aceasta primavara?   Ce sa port in aceasta primavara? I_icon_minitimeVin Apr 16, 2010 12:03 am

eu ma inbrac in ce haine ma simt bine nu aneaparat sa fiu la moda
Sus In jos
mery.mary
O fata super
O fata super
mery.mary


Mesaje : 135
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 38
Localizare : timisoara

Ce sa port in aceasta primavara? Empty
MesajSubiect: Re: Ce sa port in aceasta primavara?   Ce sa port in aceasta primavara? I_icon_minitimeSam Apr 17, 2010 4:26 am

paai sti cum este ca sa fi la moda trebuie sa ai bani de aruncat pe haine eu decat sa imi iau mie mai bine le iau la copii
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ce sa port in aceasta primavara? Empty
MesajSubiect: Re: Ce sa port in aceasta primavara?   Ce sa port in aceasta primavara? I_icon_minitime

Sus In jos
 
Ce sa port in aceasta primavara?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» CIORBĂ DE PRIMĂVARĂ

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Femeia de azi :: Prima categorie :: Femeia moderna :: Moda &Beauty-
Mergi direct la: