Femeia de azi
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Femeia de azi

Discutii despre moda, familie, beauty, sanatate, casa, gradina..etc
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Câteva motive pentru a evita tatuajele

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
flori82
MODERATOR
MODERATOR
flori82


Mesaje : 186
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Teleorman

Câteva motive pentru a evita tatuajele Empty
MesajSubiect: Câteva motive pentru a evita tatuajele   Câteva motive pentru a evita tatuajele I_icon_minitimeVin Apr 16, 2010 7:45 pm

Cernelurile şi pigmenţii folosiţi pentru tatuaje sunt de fapt aditivi din categoria coloranţilor. Deşi organismele abilitate cum este Administraţia Medicamentelor din SUA studiază siguranţa acestor coloranţi, nici unul din ei nu este oficial avizat pentru folosire în scopuri cosmetice. Iată câteva informaţii care merită bine cântărite înainte de a decide efectuarea unor tatuaje:
• Acele şi ustensilele folosite la tatuare pot transmite boli grave cum ar fi hepatita C şi infecţia HIV-SIDA. Dacă ţineţi neapărat să va tatuaţi, asiguraţi-vă că acele şi ustensilele folosite sunt absolut sterile înainte de a fi folosite pe pielea dvs.
• Tatuajele sunt foarte greu de îndepărtat. Procedeele de îndepărtare pot duce la modificări definitive ale aspectului pielii.
• Tatuajele pot duce la apariţia unor iritaţii şi reacţii alergice.
• Legislaţia interzice donarea de sânge timp de un an de la efectuarea unui tatuaj.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Câteva motive pentru a evita tatuajele Empty
MesajSubiect: Re: Câteva motive pentru a evita tatuajele   Câteva motive pentru a evita tatuajele I_icon_minitimeVin Apr 16, 2010 10:52 pm

Interesant, nu am stiut ca daca iti faci un tatuaj nu mai poti dona sange un an de zile...
Sus In jos
mery.mary
O fata super
O fata super
mery.mary


Mesaje : 135
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 38
Localizare : timisoara

Câteva motive pentru a evita tatuajele Empty
MesajSubiect: Re: Câteva motive pentru a evita tatuajele   Câteva motive pentru a evita tatuajele I_icon_minitimeSam Apr 17, 2010 4:34 am

interesant nu ma teneteaza tatuajele pirsing si altelee
Sus In jos
flori82
MODERATOR
MODERATOR
flori82


Mesaje : 186
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Teleorman

Câteva motive pentru a evita tatuajele Empty
MesajSubiect: Re: Câteva motive pentru a evita tatuajele   Câteva motive pentru a evita tatuajele I_icon_minitimeSam Apr 17, 2010 8:33 pm

Nici pe mine.... dar e bine de ştiut că pot avea consecinţe urâte...
Sus In jos
ioanaa2
O fata super
O fata super
ioanaa2


Mesaje : 118
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : jud arad loc iratos

Câteva motive pentru a evita tatuajele Empty
MesajSubiect: Re: Câteva motive pentru a evita tatuajele   Câteva motive pentru a evita tatuajele I_icon_minitimeDum Apr 18, 2010 3:37 am

poate de eram si eu nemaritata si fara copii imi faceam si eu un tatuaj pe undeva
dar asa nu mai am timp si pt tatuaje
dar sincer imi plac
Sus In jos
mery.mary
O fata super
O fata super
mery.mary


Mesaje : 135
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 38
Localizare : timisoara

Câteva motive pentru a evita tatuajele Empty
MesajSubiect: Re: Câteva motive pentru a evita tatuajele   Câteva motive pentru a evita tatuajele I_icon_minitimeLun Apr 19, 2010 3:51 am

nu m-as face sincer asa imi place sa le vad la altconeva
Sus In jos
nikole
O fata super
O fata super
nikole


Mesaje : 73
Data de inscriere : 11/08/2010
Varsta : 35
Localizare : Deva

Câteva motive pentru a evita tatuajele Empty
MesajSubiect: Re: Câteva motive pentru a evita tatuajele   Câteva motive pentru a evita tatuajele I_icon_minitimeMier Aug 11, 2010 7:32 pm

depinde unde e fcaut ....eu am unul de 7 ani si nu avut nici un fel de problema Wink
Sus In jos
Continut sponsorizat





Câteva motive pentru a evita tatuajele Empty
MesajSubiect: Re: Câteva motive pentru a evita tatuajele   Câteva motive pentru a evita tatuajele I_icon_minitime

Sus In jos
 
Câteva motive pentru a evita tatuajele
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Albume pentru voi
» Cele mai simple trucuri pentru un nou look!
» Acesorii pentru starea ta de bine!
» Cel mai tare loc de joaca pentru copii!
»  Aur pentru Romania la Jocurile Olimpice!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Femeia de azi :: Prima categorie :: Femeia moderna :: Moda &Beauty-
Mergi direct la: