Femeia de azi
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Femeia de azi

Discutii despre moda, familie, beauty, sanatate, casa, gradina..etc
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Sugestii pentru evitarea riscurilor folosirii imprudente a cosmeticelor

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
flori82
MODERATOR
MODERATOR
flori82


Mesaje : 186
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Teleorman

Sugestii pentru evitarea riscurilor folosirii imprudente a cosmeticelor Empty
MesajSubiect: Sugestii pentru evitarea riscurilor folosirii imprudente a cosmeticelor   Sugestii pentru evitarea riscurilor folosirii imprudente a cosmeticelor I_icon_minitimeVin Apr 16, 2010 7:35 pm

• Nu folosiţi niciodată ustensile de machiaj împrumutate.
• Închideţi bine recipientele, imediat după folosire şi nu le păstraţi la căldură sau la soare. În nici un caz nu ţineţi cosmeticele în autoturism, mai ales în anotimpul cald.
• Nu folosiţi cosmetice dacă aveţi o infecţie la nivelul ochiului.
• Încetaţi folosirea unui cosmetic de îndată ce constataţi apariţia unor reacţii alergice.
• Nu folosiţi cosmeticele cu termen de valabilitate expirat sau dacă aspectul, culoarea s-au modificat.
• Nu folosiţi niciodată sprayurile cu aerosoli inflamabili în apropierea unor surse de căldură cu flacără deschisă sau în timpul fumatului.
• Evitaţi inhalarea în plămâni a gazelor în timpul folosirii sprayurilor de păr sau a deodorantelor.
• Nu folosiţi niciodată cosmetice de provenienţă dubioasă, cu ingrediente neverificate.
• Nu va machiaţi niciodată în timp ce conduceţi autoturismul sau în timpul călătoriei cu autobuzul, trenul sau avionul.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Sugestii pentru evitarea riscurilor folosirii imprudente a cosmeticelor Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii pentru evitarea riscurilor folosirii imprudente a cosmeticelor   Sugestii pentru evitarea riscurilor folosirii imprudente a cosmeticelor I_icon_minitimeVin Apr 16, 2010 7:38 pm

Bine de stiu, bravoo Flori.. Sugestii pentru evitarea riscurilor folosirii imprudente a cosmeticelor 21849
Sus In jos
mery.mary
O fata super
O fata super
mery.mary


Mesaje : 135
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 38
Localizare : timisoara

Sugestii pentru evitarea riscurilor folosirii imprudente a cosmeticelor Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii pentru evitarea riscurilor folosirii imprudente a cosmeticelor   Sugestii pentru evitarea riscurilor folosirii imprudente a cosmeticelor I_icon_minitimeSam Apr 17, 2010 4:32 am

daaa astea sunt bine de stiutt pentru doamnel ce se machiazaa
Sus In jos
briana19
O fata super
O fata super
briana19


Mesaje : 41
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 33
Localizare : arad

Sugestii pentru evitarea riscurilor folosirii imprudente a cosmeticelor Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii pentru evitarea riscurilor folosirii imprudente a cosmeticelor   Sugestii pentru evitarea riscurilor folosirii imprudente a cosmeticelor I_icon_minitimeDum Apr 18, 2010 2:32 am

aici ai dreptate care se machiaza....eu nu suport fondu de ten si multe fete tinere isi pun cu kg pe fata,nu inteleg de ce,daca ai un ten curat,fara cosuri de ce sa pun fond de ten?
Sus In jos
ioanaa2
O fata super
O fata super
ioanaa2


Mesaje : 118
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : jud arad loc iratos

Sugestii pentru evitarea riscurilor folosirii imprudente a cosmeticelor Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii pentru evitarea riscurilor folosirii imprudente a cosmeticelor   Sugestii pentru evitarea riscurilor folosirii imprudente a cosmeticelor I_icon_minitimeDum Apr 18, 2010 3:35 am

nici eu
dar am vazut si eu la unele fata le e rosie si gitul alb
macar sa se faca peste tot ca asa arata ff urit
Sus In jos
mery.mary
O fata super
O fata super
mery.mary


Mesaje : 135
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 38
Localizare : timisoara

Sugestii pentru evitarea riscurilor folosirii imprudente a cosmeticelor Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii pentru evitarea riscurilor folosirii imprudente a cosmeticelor   Sugestii pentru evitarea riscurilor folosirii imprudente a cosmeticelor I_icon_minitimeLun Apr 19, 2010 3:52 am

daa tineretul fratee de la 13 anii cu fond de tenn pe fata de il iei cu spaclu
Sus In jos
flori82
MODERATOR
MODERATOR
flori82


Mesaje : 186
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Teleorman

Sugestii pentru evitarea riscurilor folosirii imprudente a cosmeticelor Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii pentru evitarea riscurilor folosirii imprudente a cosmeticelor   Sugestii pentru evitarea riscurilor folosirii imprudente a cosmeticelor I_icon_minitimeLun Apr 19, 2010 9:31 pm

Nu le-am înţeles niciodată pe fetele care se machiază aşa de mici sau care se vopsesc de la 12-13 ani.... De ce nu se bucură oare de copilărie, de naturaleţe ? Cu atâta spoială pe faţă nu vor face decât să îmbătrânească înainte de vreme ...
Sus In jos
mery.mary
O fata super
O fata super
mery.mary


Mesaje : 135
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 38
Localizare : timisoara

Sugestii pentru evitarea riscurilor folosirii imprudente a cosmeticelor Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii pentru evitarea riscurilor folosirii imprudente a cosmeticelor   Sugestii pentru evitarea riscurilor folosirii imprudente a cosmeticelor I_icon_minitimeLun Mai 10, 2010 4:46 am

nu stiu floryy sa stii caa de la 11 ani vor sa fieee mai cevaa caa femeilee de 25-30 de anii
Sus In jos
Continut sponsorizat





Sugestii pentru evitarea riscurilor folosirii imprudente a cosmeticelor Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii pentru evitarea riscurilor folosirii imprudente a cosmeticelor   Sugestii pentru evitarea riscurilor folosirii imprudente a cosmeticelor I_icon_minitime

Sus In jos
 
Sugestii pentru evitarea riscurilor folosirii imprudente a cosmeticelor
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
»  Aur pentru Romania la Jocurile Olimpice!
» Cele mai simple trucuri pentru un nou look!
» Acesorii pentru starea ta de bine!
» Torturi pentru nunta
» Oferte pentru frumusetea ta la tine acasa!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Femeia de azi :: Prima categorie :: Femeia moderna :: Moda &Beauty-
Mergi direct la: