Femeia de azi
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Femeia de azi

Discutii despre moda, familie, beauty, sanatate, casa, gradina..etc
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 SEXUL IN TIMPUL MENSTRUATIEI

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
ioanaa2
O fata super
O fata super
ioanaa2


Mesaje : 118
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : jud arad loc iratos

SEXUL IN TIMPUL MENSTRUATIEI Empty
MesajSubiect: SEXUL IN TIMPUL MENSTRUATIEI   SEXUL IN TIMPUL MENSTRUATIEI I_icon_minitimeMier Apr 14, 2010 3:12 am

Am observat la multe femei si la numerosi barbati o retinere sau chiar o teama legata de sexul in timpul menstruatie, unii considera ca nu este sanatos, altii considera ca este scarbos, ca nu este igienic, plus alte cateva motive. Totusi sexul in timpul menstruatiei nu este absolut deloc periculos pentru sanatate. Nu exista absolut niciun motiv medical pentru care sa iti refuzi partenerul in aceasta perioada a lunii.

Poate doar unul ce tine de propriile idei si conceptii. Cert este ca o femeie poate avea dorinte sexuale si in aceasta perioada, uneori chiar mai accentuate decat de obicei. Mai mult, pentru unele dintre femei perioada menstruatiei este perioada cand au un libidou crescut si chiar resimt o placere sexuala mai mare.
Sfaturi pentru sexul in timpul menstruatiei

In primul rand nu te forta prea mult. Pozitiile sexuale indicate in aceasta perioada ar fi cea a misionarului, pozitia doggy-style, sau alte pozitii. Nu sunt recomandate pozitiile in care femeia sta deasupra in zilele cand menstruatia este mai abundenta, deoarece eventaulele scurgeri sar putea sa il deranjeze. O alta Avantajele sexului in timpul menstruatiei

Sexul in aceasta perioada are si cateva avantaje,

- ai un lubrifiant natural,

- riscul de a ramane insarcinata este aproapte nul, dar totusi exista o mica sansa.

- contractiile din timpul orgasmului pot reduce durerile si disconfortul specific zilelor de menstruatie

- este posibil ca la unele femei datorita contractiilor din timpul orgasmului, menstruatia sa se termine mai repede, contractiile stimuland eliminarea mai rapida a sangelui menstrual.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




SEXUL IN TIMPUL MENSTRUATIEI Empty
MesajSubiect: Re: SEXUL IN TIMPUL MENSTRUATIEI   SEXUL IN TIMPUL MENSTRUATIEI I_icon_minitimeMier Apr 14, 2010 4:08 am

Bun articolul Ioana, bravooo!!! SEXUL IN TIMPUL MENSTRUATIEI 21849
Sus In jos
flori82
MODERATOR
MODERATOR
flori82


Mesaje : 186
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Teleorman

SEXUL IN TIMPUL MENSTRUATIEI Empty
MesajSubiect: Re: SEXUL IN TIMPUL MENSTRUATIEI   SEXUL IN TIMPUL MENSTRUATIEI I_icon_minitimeMier Apr 14, 2010 3:57 pm

Interesant, dar ... eu tot n-aş face ... Avem noi timp şi după ... Însă "Niciodată să nu zici niciodată"....
Sus In jos
briana19
O fata super
O fata super
briana19


Mesaje : 41
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 33
Localizare : arad

SEXUL IN TIMPUL MENSTRUATIEI Empty
MesajSubiect: hihih   SEXUL IN TIMPUL MENSTRUATIEI I_icon_minitimeMier Apr 14, 2010 11:11 pm

sincer va spun am incercat si nu e asa de groaznic Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
Sus In jos
ana
O fata super
O fata super
ana


Mesaje : 21
Data de inscriere : 11/04/2010

SEXUL IN TIMPUL MENSTRUATIEI Empty
MesajSubiect: ufff uff   SEXUL IN TIMPUL MENSTRUATIEI I_icon_minitimeJoi Apr 15, 2010 3:14 am

mie una nu imi place astept dupa ce trece menstruatia cherry
Sus In jos
mery.mary
O fata super
O fata super
mery.mary


Mesaje : 135
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 38
Localizare : timisoara

SEXUL IN TIMPUL MENSTRUATIEI Empty
MesajSubiect: Re: SEXUL IN TIMPUL MENSTRUATIEI   SEXUL IN TIMPUL MENSTRUATIEI I_icon_minitimeJoi Apr 15, 2010 3:26 am

fiecare cum ii placeee
Sus In jos
ioanaa2
O fata super
O fata super
ioanaa2


Mesaje : 118
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : jud arad loc iratos

SEXUL IN TIMPUL MENSTRUATIEI Empty
MesajSubiect: Re: SEXUL IN TIMPUL MENSTRUATIEI   SEXUL IN TIMPUL MENSTRUATIEI I_icon_minitimeJoi Apr 15, 2010 9:10 pm

sincer si eu prefer sa ast pina trece dar de citeva ori am facut si eu
Sus In jos
mery.mary
O fata super
O fata super
mery.mary


Mesaje : 135
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 38
Localizare : timisoara

SEXUL IN TIMPUL MENSTRUATIEI Empty
MesajSubiect: Re: SEXUL IN TIMPUL MENSTRUATIEI   SEXUL IN TIMPUL MENSTRUATIEI I_icon_minitimeSam Apr 17, 2010 4:52 am

cred ca toata lume a incercat pee ciclull dar este incomodd
Sus In jos
ioanaa2
O fata super
O fata super
ioanaa2


Mesaje : 118
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : jud arad loc iratos

SEXUL IN TIMPUL MENSTRUATIEI Empty
MesajSubiect: Re: SEXUL IN TIMPUL MENSTRUATIEI   SEXUL IN TIMPUL MENSTRUATIEI I_icon_minitimeDum Apr 18, 2010 4:33 am

si eu tot asa din curiozitate dar nu cu sotul meu actual ci cu fostul SEXUL IN TIMPUL MENSTRUATIEI 404279
Sus In jos
 
SEXUL IN TIMPUL MENSTRUATIEI
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Raceala pe timpul sarcinii
» Cum va protejati pielea fetei pe timpul iernii??

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Femeia de azi :: Prima categorie :: Femeia moderna :: Sanatate-
Mergi direct la: