Femeia de azi
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Femeia de azi

Discutii despre moda, familie, beauty, sanatate, casa, gradina..etc
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Nastere normala sau cezariana?

In jos 
+2
Ana Maria
eli
6 participanți
AutorMesaj
eli
MODERATOR
MODERATOR
eli


Mesaje : 84
Data de inscriere : 06/01/2011
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti

Nastere normala sau cezariana? Empty
MesajSubiect: Nastere normala sau cezariana?   Nastere normala sau cezariana? I_icon_minitimeDum Ian 09, 2011 12:08 am

Cum ati ales sa nasteti sau cum ati nascut?Cezariana sau nastere normala?Ce Parere aveti desPre cezariana??
Eu am nascut de doua ori Prin cezariana...Pentru ca nu am avut de ales....tare greu a fost duPa.....eu recomand nasterea normala daca se Poate...desi nu stiu cum este.....
Sus In jos
Ana Maria
Admin
Admin
Ana Maria


Mesaje : 227
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 40
Localizare : Sibiu

Nastere normala sau cezariana? Empty
MesajSubiect: Re: Nastere normala sau cezariana?   Nastere normala sau cezariana? I_icon_minitimeVin Ian 14, 2011 6:09 pm

Eu am nascut normal...si pe al doilea daca il voi face tot normal dar cu epidurala.
Sus In jos
https://femeiadeazi.forumgratuit.ro
flori82
MODERATOR
MODERATOR
flori82


Mesaje : 186
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Teleorman

Nastere normala sau cezariana? Empty
MesajSubiect: Re: Nastere normala sau cezariana?   Nastere normala sau cezariana? I_icon_minitimeDum Ian 16, 2011 1:35 am

Şi eu tot natural am născut, însă mi s-a făcut epiziotomie. Şi pe bebe doi tot natural aş vrea să îl nasc, dacă se va putea...
Sus In jos
ioanaa2
O fata super
O fata super
ioanaa2


Mesaje : 118
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : jud arad loc iratos

Nastere normala sau cezariana? Empty
MesajSubiect: Re: Nastere normala sau cezariana?   Nastere normala sau cezariana? I_icon_minitimeSam Ian 29, 2011 7:58 pm

eu pe primul lam nascut normal..dar al doilea am ales cezariana..acu daca as mai face unul as prefera normal..pt ca cezariana e dureroasa dupaa
Sus In jos
Dino
O fata super
O fata super



Mesaje : 3
Data de inscriere : 27/02/2011

Nastere normala sau cezariana? Empty
MesajSubiect: Re: Nastere normala sau cezariana?   Nastere normala sau cezariana? I_icon_minitimeDum Feb 27, 2011 8:54 pm

Si eu am nascut tot prin cezariana si nu regret deloc alegerea facuta , m-am refacut extrem de repede , dureri am avut doar in prima saptamana
Conteaza foarte mult sa te ridici cat poti de repede din pat :)
Sus In jos
fashion.elle
O fata super
O fata super
fashion.elle


Mesaje : 6
Data de inscriere : 25/07/2011

Nastere normala sau cezariana? Empty
MesajSubiect: Re: Nastere normala sau cezariana?   Nastere normala sau cezariana? I_icon_minitimeLun Iul 25, 2011 5:18 pm

Si eu tot normal am nascut si nu regret nicio clipa. A fost si prima nastere iar doctorii au spus ca sunt pregatita si este normal sa fie asa.
Voi unde ati nascut?
Sus In jos
Ana Maria
Admin
Admin
Ana Maria


Mesaje : 227
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 40
Localizare : Sibiu

Nastere normala sau cezariana? Empty
MesajSubiect: Re: Nastere normala sau cezariana?   Nastere normala sau cezariana? I_icon_minitimeJoi Iul 28, 2011 2:06 am

Eu in Sibiu!
Sus In jos
https://femeiadeazi.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Nastere normala sau cezariana? Empty
MesajSubiect: Re: Nastere normala sau cezariana?   Nastere normala sau cezariana? I_icon_minitime

Sus In jos
 
Nastere normala sau cezariana?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Recoltare celule stem la nastere?
» ziua de nastere a femeilor de pe forumul femeia de azi

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Femeia de azi :: Prima categorie :: Mamica moderna :: Sarcina, nastere-
Mergi direct la: