Femeia de azi
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Femeia de azi

Discutii despre moda, familie, beauty, sanatate, casa, gradina..etc
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Papa la copil de un anisor si 3 luni

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Ana Maria
Admin
Admin
Ana Maria


Mesaje : 227
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 40
Localizare : Sibiu

Papa la copil de un anisor si 3 luni Empty
MesajSubiect: Papa la copil de un anisor si 3 luni   Papa la copil de un anisor si 3 luni I_icon_minitimeJoi Ian 06, 2011 4:55 pm

Fetelor eu nu mai stiu ce sa-i mai dau de papa Mariei...vreau si eu ceva retete, idei..ce le mai dati puiutilor vostri de papa?? Papa la copil de un anisor si 3 luni 459531
Sus In jos
https://femeiadeazi.forumgratuit.ro
eli
MODERATOR
MODERATOR
eli


Mesaje : 84
Data de inscriere : 06/01/2011
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti

Papa la copil de un anisor si 3 luni Empty
MesajSubiect: Re: Papa la copil de un anisor si 3 luni   Papa la copil de un anisor si 3 luni I_icon_minitimeVin Ian 07, 2011 2:31 pm

Cam din toate cate putin...la varsta ei.
DIm: iaurt cu cereale sau biscuiti, ou fiert, soldatei: painica cu almette, unt, gem, suc de fructe, pate de pui, banana cu branzica de vaci facute budinca, orez cu branzica facute budinca....o feliuta de sunca de pui, 1 crenwusti, branzica de vaca, rosie....cascaval,
pranz: supica, ciorbita de pui a la greque, ciorba de rosii cu taietei, piure de cartofi cu ficatei, mancarica de cartofi cu pui, sarmalute, chiftelute depui, de vita cu sos sau fara, ciulama de pui, ficatei cu sos de rosii si usturoi, peste cu legume...
Seara: mamaliguta cu branzica si smantana, paste cu brazica, pilaf cu carnita....un sandwich ...
Sus In jos
Ana Maria
Admin
Admin
Ana Maria


Mesaje : 227
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 40
Localizare : Sibiu

Papa la copil de un anisor si 3 luni Empty
MesajSubiect: Re: Papa la copil de un anisor si 3 luni   Papa la copil de un anisor si 3 luni I_icon_minitimeVin Ian 07, 2011 2:47 pm

Ohoooo...uraaa..ca mi-ai dat idei..merci mult Eli Papa la copil de un anisor si 3 luni 923252
Sus In jos
https://femeiadeazi.forumgratuit.ro
flori82
MODERATOR
MODERATOR
flori82


Mesaje : 186
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Teleorman

Papa la copil de un anisor si 3 luni Empty
MesajSubiect: Re: Papa la copil de un anisor si 3 luni   Papa la copil de un anisor si 3 luni I_icon_minitimeSam Ian 08, 2011 3:53 am

Daaaaa....ce de idei...Şi noi suntem măricele, dar încă nu am păpat multe din lista de mai sus... Încă nu am încercat şunculiţă sau crenwursti ... Şi , Eli, poţi să îmi spui şi mie cum faci ciorbica de pui a la greque?
Sus In jos
eli
MODERATOR
MODERATOR
eli


Mesaje : 84
Data de inscriere : 06/01/2011
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti

Papa la copil de un anisor si 3 luni Empty
MesajSubiect: Re: Papa la copil de un anisor si 3 luni   Papa la copil de un anisor si 3 luni I_icon_minitimeSam Ian 08, 2011 11:32 pm

SCuze ca rasP asa tarziu> la cirbita a la greque se adauga in final 2 galbenusuri cu smantana batute seParat cu niste ciorbitaaa.IN rest este ciorbita normala doar ca adaugi asta in final, si daca vrei tai carnita bucatele.Sa nu se branzeasca ciorba o iei Putin de Pe foc sa nu fie clocotita atunci cand torni amestecul.Ca si la cea de burta.
Cat are fetita ta Flori?
Sus In jos
flori82
MODERATOR
MODERATOR
flori82


Mesaje : 186
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Teleorman

Papa la copil de un anisor si 3 luni Empty
MesajSubiect: Re: Papa la copil de un anisor si 3 luni   Papa la copil de un anisor si 3 luni I_icon_minitimeDum Ian 09, 2011 1:12 am

Mulţumesc de răspuns, Eli! Chiar nu am făcut aşa ciorbică niciodată... Voi încerca şi eu ...sună interesant.
Fetiţa mea are 1 an şi 5 luniţe, împlinite ieri. Am citit că tu ai doi băieţei, să îţi trăiască şi să fie sănătoşi. Pupici!
Sus In jos
eli
MODERATOR
MODERATOR
eli


Mesaje : 84
Data de inscriere : 06/01/2011
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti

Papa la copil de un anisor si 3 luni Empty
MesajSubiect: Re: Papa la copil de un anisor si 3 luni   Papa la copil de un anisor si 3 luni I_icon_minitimeDum Ian 09, 2011 11:10 am

Mult inainte...sa cresteti mari!!!!!!!Multumim la fel.....
Sus In jos
flori82
MODERATOR
MODERATOR
flori82


Mesaje : 186
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Teleorman

Papa la copil de un anisor si 3 luni Empty
MesajSubiect: Re: Papa la copil de un anisor si 3 luni   Papa la copil de un anisor si 3 luni I_icon_minitimeDum Ian 09, 2011 3:37 pm

Eli, tu de când ai început să îi dai şunculiţă sau crenwursti la băieţelul cel mare? Şi de care? Ce firmă? Şi caşcaval?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Papa la copil de un anisor si 3 luni Empty
MesajSubiect: Re: Papa la copil de un anisor si 3 luni   Papa la copil de un anisor si 3 luni I_icon_minitime

Sus In jos
 
Papa la copil de un anisor si 3 luni
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Ce si cat papa copiii vostri?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Femeia de azi :: Prima categorie :: Mamica moderna :: Alaptare si alimentatie bebelusi-
Mergi direct la: