Femeia de azi
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Femeia de azi

Discutii despre moda, familie, beauty, sanatate, casa, gradina..etc
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 facultate sau profesionala?

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
bria
Vizitator




facultate sau profesionala? Empty
MesajSubiect: facultate sau profesionala?   facultate sau profesionala? I_icon_minitimeLun Apr 12, 2010 2:54 am

femeile din ziua de azi sunt foarte emancipate.Majoritatea au studii superioare si uneori castiga chiar mai mult decat barbati.De cele mai multe ori profesia afecteaza viata de familie.ce facem in acest caz?la ce renuntam?eu una am renuntat sa fac o faclutate care sa ma trimita la un program fix,munca de birou si am ales un alt job.Manichiura.Imi place ff mult,se castita si imi permite sa imi fac singur programu,sa nu fiu nevoita sa trezesc copilu devreme ptr radinita,sa imi petrec mai mult timp cu familia.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




facultate sau profesionala? Empty
MesajSubiect: Re: facultate sau profesionala?   facultate sau profesionala? I_icon_minitimeLun Apr 12, 2010 4:14 am

Eu am facut facultate, dar deja imi fac griji ce am sa fac cu fetita mea dupa 2 ani de zile, pentru ca programul meu este fff urat...probabil o s-o dau la cresa saracutza!
Sus In jos
flori82
MODERATOR
MODERATOR
flori82


Mesaje : 186
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Teleorman

facultate sau profesionala? Empty
MesajSubiect: Re: facultate sau profesionala?   facultate sau profesionala? I_icon_minitimeMar Apr 13, 2010 2:32 pm

Deşi am urmat cursurile unui liceu în urma căruia am ieşit cu o meserie (Liceul Pedagogic) am făcut şi studii superioare în domeniu, pentru că niciodată nu ştii ce se întâmplă... am observat că hârtia - diploma - e foarte importantă în ziua de azi.... bine cel puţin că am intrat la locurile de buget, să mai fi dat şi bani să învăţ aceleaşi lucruri pe care oricum le ştiam din liceu...
Sus In jos
mery.mary
O fata super
O fata super
mery.mary


Mesaje : 135
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 38
Localizare : timisoara

facultate sau profesionala? Empty
MesajSubiect: Re: facultate sau profesionala?   facultate sau profesionala? I_icon_minitimeSam Apr 17, 2010 5:18 am

la mine urmazaa faculataea
Sus In jos
flori82
MODERATOR
MODERATOR
flori82


Mesaje : 186
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Teleorman

facultate sau profesionala? Empty
MesajSubiect: Re: facultate sau profesionala?   facultate sau profesionala? I_icon_minitimeDum Apr 18, 2010 2:43 am

La ce facultate te înscrii, Mery? Cred că e mai greu acum cu 2 copii dar ce să-i faci? .... Eu am avut alte priorităţi, întâi cariera apoi căsătoria şi bebicul ... La tine invers, însă tu ai un avantaj ... că vei fi mămică tânără... Când vei avea vârsta pe care am avut-o eu la naşterea lui Abi , Matei al tău va merge la şcoală ...
Sus In jos
eli
MODERATOR
MODERATOR
eli


Mesaje : 84
Data de inscriere : 06/01/2011
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti

facultate sau profesionala? Empty
MesajSubiect: Re: facultate sau profesionala?   facultate sau profesionala? I_icon_minitimeMar Ian 18, 2011 1:45 pm

Hei fetelor ..bineinteles studii superioare....ar fi bine dar nu intotdeauna le poti finaliza candai copilasi.....de aceea e ideal sa le faci inainte...
Sus In jos
Continut sponsorizat





facultate sau profesionala? Empty
MesajSubiect: Re: facultate sau profesionala?   facultate sau profesionala? I_icon_minitime

Sus In jos
 
facultate sau profesionala?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Femeia de azi :: Prima categorie :: Femeia moderna :: Cariera-
Mergi direct la: